E-motion a enneagram

Holistické léčení, objevení a prožití si skryté emocionality ve vlastním těle, zažijete na úžasném 5denní semináři E-motion a enneagram.

Osvojení si způsobů, jak být přítomným při pocitech, emocích a energetických stavech těla vás přivede k deaktivaci, klidu, míru a svobodě a umožní vám uvidět, jaké vzpomínky nebo staré spouštěče vás drží uvízlé v neregulovaném nebo nezdravém projevu ega nebo falešné osobnosti.

Tento pobytový seminář je určen pro: toto je pokročilý seminář pouze pro absolventy seminářů E-motion nebo Uzdravení vnitřního dítěte od Dorothe Trassl, nebo semináře Bez ega od Brandon Bays

Seminář bude simultánně tlumočen do češtiny/češtinyPřidejte se k nám v tomto jedinečném semináři, na kterém Dorothe Trassl učí, jak trénovat náš nervový systém

Náš nervový systém je nastaven tak, aby nás udržel naživu, zvláště za nepříznivých okolností.

Aniž bychom o tom věděli a téměř bez toho, abychom si to uvědomovali, si všichni vytváříme osobnost (oddělenou od našeho pravého já), kterou prezentujeme světu, abychom udrželi svá malá "já" v bezpečí. Své myšlení, cítění a chování prožíváme způsoby, které nám fungovaly před desítkami let, a každým zopakováním těchto vzorců a po každém takovém "úspěšném přežití" tyto neurologické dráhy posilujeme. Náš nervový systém, naše emocionalita a dokonce i naše těla se fyzicky formují na základě našich zkušeností a vzorců, které využíváme k přežití. Toto vše se neděje na úrovni myšlení, ale mnohem hlouběji, v našem autonomním nervovém systému a starších částech našeho mozku.

Naše ego je osobnost, kterou jsme si vytvořili, abychom se chránili před tíživou zkušeností nebo nedostatkem podpory, lásky, zdrojů a regulačních faktorů. Tato osobnost a její příběh může sklízet dlouhá léta úspěch, ale nevýhodou je, že vždy a zásadně omezuje naši svobodu, naši schopnost žít a vyjádřit všechny naše stránky a vždy má silný vliv na naši pohodu. V našich tělech, srdcích, myslích a našich vztazích.

Postupně dochází k narušení našich zdravých instinktů. Namísto mobilizace energie, vyjadřování, jednání a řešení situací a následně opětovné regulace, která ukončí stresovou reakci. Velmi často uvízneme v potlačené energii, emocích, stavu mobilizace. Zaseknutí ve stavu boj/útěk/zaléčení nebo zamrznutí. Nejsme schopni se zdravě a plynule pohybovat mezi různými stavy. Bez zotavení se náš nervový systém zasekne a reaguje na přicházející stresory nadměrnou reakcí boje/útěku/zaléčení se/zamrznutí.

Jako strategie zvládání ak utlumení našich emocí se často využívá zahanbování. Přestože hanba a silný vnitřní kritik mohou energii a některé emoce potlačit, vypínají i všechny zdravé a vhodné emoce a energii, která má podobnou příchuť. Potlačování hněvu nás například obírá io životní sílu, zdravé hranice, sílu, smysl, sebevědomí ve vztahu k životu. Může to vést k tomu, že uvízneme v apatii, monotónnosti, vyhoření a depresi.

Cvičením a trénováním našeho nervového systému, těla a mysli, aby se tyto automatické reakce jako je vypnutí, zamrznutí, odpojení se od sebe, hanba, potlačení, popírání, projekce - se odnaučujeme a otevíráme autentickému toku energie a emocionality, kdy se váš nervový systém stejně jako tělo a mysl léčí a pomáhá vám v přenastavení vašeho celého systému.

Benefity semináře:

  • Získáte sílu a moudrost, abyste se jemným způsobem přivedli zpátky k regulaci a přestali mít pocit, že ve váš dřímá vnitřní sopka energie a emocí, nad kterým nemáte kontrolu.
  • Naladíte se na moudrost vašeho těla a jeho signálů (emoce a vjemy) a vytvoříte autonomní vědomí, které vám pomáhá využívat vjemy a emoce ke zdravým a moudrým rozhodnutím, která jsou ve vašem vlastním nejlepším zájmu.
  • Veškerou krásnou životní sílu a energii můžete využít DNES, když se vaše tělo a nervový systém přestanou snažit vypořádat s hrozbou z vaší minulosti.
  • Naučíte se regulovat zdola nahoru (zdola, z těla, ne shora, z mysli), což zahrnuje regulaci (a také přenastavení) vašeho nervového systému.
  • Naučíte se pracovat s tělem, abyste uvolnili starou stresovou aktivaci.
  • Mozek nastavený na přežití se naučí nové způsoby, jak reagovat na stresory. Může přestat reagovat tak, jak byl zvyklý v dobách chronického a traumatického stresu z vaší minulosti, a začne reagovat na to, co se děje dnes.

Potlačování emocí zvyšuje neschopnost regulace nervového systému. Může to vést k chronickému vypnutí, zamrznutí a dokonce k vyhoření.

Regulace neznamená, že nikdy nebudete mít žádné pocity nebo se nebudete cítit frustrovaní, smutní nebo vystrašení. Znamená to, že můžete tyto silné pocity obejmout, držet a dokonce se s nimi spřátelit.

Tímto způsobem zintegrujete stresové reakce z předchozích let. A takto se zintegrují i zbytky minulého traumatu a vy se vrátíte do stavu vnitřní celistvosti, radosti a svobody.

Přestanete být loutkou svého traumatu a začnete žít život naplno.

Jak se po semináři budete cítit:

  • Uvědomíte si, jak váš enneatyp - typ na enneagramu ovlivnil vaše bytí, vzorce vašeho nervového systému, styl připoutání a způsob využívání životní síly.
  • Objevíte, jak vás ego oddělilo od svého Já, druhých, života. Jak to může souviset s traumatem. Jak pomáhá léčení traumatu a regulace nervového systému uzdravování z fixace ega, nacházení opětovného spojení a svobody.
  • Znovu se spojíte s tělem a najdete jednotu a předání, bez ega. Prostřednictvím těla se naučíte uklidnit mysl a najdete vnitřní svobodu.

Co můžete očekávat:

Tento workshop představuje Enneagram s důrazem na fyzické a energetické rozdíly, somatické vyjádření (tělesnou obranu) a jejich význam pro jejich zpracování a uzdravení.

Zopakujeme si a prohloubíme znalosti o nervovém systému, který je největší obětí traumatu, promluvíme si o traumatických cyklech, začarovaném kruhu traumatu a uzdravování. O rozdílu mezi traumatem ze šoku a vývojovým traumatem a o tom, co se při tom děje s tělem a nervovým systémem.

Dopady traumatu a uzdravování z něj propojíme s učením enneagramu.

Na triády a jednotlivé fixace se podíváme z pohledu jejich tělesnosti, dýchání, energie, využívání životní síly, těla, myšlení, cítění iz pohledu vzorců a preferencí nervového systému a povíme si o tom, co jim pomáhá při hlubším zpracování a uvolnění.

Všimneme si rozdílů ve vzorcích reakcí, které vidíme u sebe a druhých a prozkoumáme různé terapeutické intervence v podobě doteku a pohybu. Začneme si více uvědomovat fyzické signály a mikro pohyby svalů a řekneme si, jak toho můžeme využít při zpracování traumatu.

Pozornost budeme věnovat i konkrétním deformacím identity, které se při traumatu a v souvislosti s enneagramem dějí a tomu, co se při tom děje s nervovým systémem.

Stále více si začneme uvědomovat stavy našeho nervového systému iu našich klientů a prozkoumáme, jak můžeme regulovat sebe a pomoci druhým, ať už během zpracování traumatu nebo během každodenního života.

Dozvíme se více o traumatu, který vzniká v důsledku šoku, a vývojovém traumatu a jak může vývojové trauma korelovat s naším enneatypem - typem na enneagramu. Vyzkoušíme si různé přístupy, abychom sobě a našim klientům pomohli 'dohnat' a zpracovat to, co jsme při vývoji zameškali/čím jsme byli přetíženi. Velmi přímým a fyzickým způsobem si navzájem pomůžeme zdravě "dospět".

Vyzkoušíme si různé techniky opětovné regulace a svůj nervový systém 'naučíme', aby zareagoval jiným způsobem ještě předtím, než se naše traumatická reakce projeví.

Ponoříme se ještě hlouběji do důležitosti dotyku a pohybu při zpracování traumatu.

Na zpracování traumatu se soustředíme stejným dílem u každého: zachováváme rovnováhu mezi zpracováním vlastního zážitku a pomocí druhému člověku.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

V jakém jazyce seminář probíhá?I

Seminář je v angličtině. K dispozici je překlad do jiných jazyků. Pro více informací nám napište na info@brandonbays.sk

Kde se tento seminář uskuteční?

Seminář se uskuteční v nádherné části České republiky, na Lipně, která je známá krásnou přírodou - více o tomto výjimečném místě naleznete zde: https://lipno.amenity.cz/

Kolik stojí tento seminář?

Cena 5-denního semináře je 24975 CZK. Zvýhodněná cena platná do 31.7.2022 je 19975 CZK. Seminář probíhá od úterního večera 20.9. do nedelního odpoledne 25.9.

Je cena ubytování a stravy zahrnuta v ceně pobytu?

Ne, balíček ubytování a stravy nejsou zahrnuty v ceně pobytu, ale jsou povinné. S hotelem máme dohodnutu speciální akci na pobytový balíček, který zahrnuje ubytování a stravu na celý seminář za 10825 KČ /451 EUR.

Po přihlášení k pobytu Vám pošleme informace o tom, jak si pobytový balíček ve středisku Lipno za naši speciální cenu zarezervovat.

Jak dlouho trvá seminář?

Tento pobytový seminář začíná v úterý 20.9.2022 večeří a končí v neděli 25.9.2022 kolem 16:00.

Co když cítím potřebu se zúčastnit, ale nemám na to peníze?

Pokud cítíte takové vnitřní volání, kontaktujte nás a my najdeme způsob, jak vás podpořit. Nabízíme úhradu na splátky.

Je tento seminář pro každého?

Ne, tento seminář je jen pro lidi, kteří se zúčastnili buď semináře E-motion nebo Uzdravení vnitřního dítěte od Dorothe Trassl, nebo semináře No Ego (Bez ega) od Brandon Bays, protože zde je zapotřebí určitá úroveň zkušenosti s práce s tělem.

Co je Enneagram?

Enneagram je typologie popisující 9 strategií osobností vycházejících z lidského ega a hry, které hrají. Pochopením toho, jakou strategii využíváme, se dokážeme lépe orientovat v různých životních situacích.